Konsultanci

Wojciech Wądołowskikonsultant wokalny,
pomysłodawca i założyciel Pogotowia Wokalnego

Jego początki zawodowe to klasyczna działalność pedagogiczna młodego absolwenta (Akademia Bydgoska–wychowanie muzyczne), czyli nauczanie w szkołach muzycznych, a przede wszystkim nauka śpiewu i warszaty wokalne w placówkach kultury. Owocem tej działalności były nagrody na konkursach, w tym nagrody za kompozycje. Jego bliski kontakt z bardzo modną w latach 80-ych poezją śpiewaną uwrażliwił go na interpretacyjną i tekstową warstwę wykonawczą. Był to także bodziec do komponowania muzyki do gotowych tekstów, tych utworów powstało ponad 100. Najdłuższy, bo trwający do dziś jest jego kontakt z nurtem piosenki studenckiej.

Lata 90-te to przełom w jego życiu zawodowym. Począwszy od rocznego stażu w USA rozpoczął nowy rozdział zawodowy. Uzupełniwszy wykształcenie biznesowe, na prawie 20 lat związał się z dużymi międzynarodowymi korporacjami. W tym czasie uczestniczył także w różnych przedsięwzięciach artystycznych, nawiązał współpracę z wykonawcami profesjonalnymi (m. in. Magda Navarrete, Ryszard Rynkowski, Wojciech Wysocki), co powoli kierowało go na drogę niezależnego konsultanta wokalnego. Ten okres to także czas krystalizowania się jego smaku muzycznego opartego głównie na muzyce wokalnej reprezentowanej przez takich artystów jak: Manhattan Transfer, Take 6, Al Jarreau, George Benson, Stevie Wonder.

I właśnie sztuka wokalna oraz dobra znajomość polskiego rynku muzycznego to jego pasja i powód do rozwoju.  W kształceniu wokalnym, począwszy od doskonalenia warsztatu, poprzez wzbogacanie środków wyrazu i wreszcie pracę nad repertuarem, stawia na zintegrowanie tych trzech elementów. Nie ukrywa jednak, że ten ostatni etap, czyli budowanie repertuaru, opracowywanie koncepcji i zarysów interpretacji jest dla niego najbardziej fascynujący, bo jak sam mówi „ to, o czym i w jaki sposób śpiewamy, pokazuje kim tak naprawdę jesteśmy”.


Wojciech WysockiWojciech Wysocki, konsultant aktorski

Absolwent warszawskiej PWST (1976). W teatrze zadebiutował  w sztuce „Święto Borysa” T. Bernharda   w Teatrze Współczesnym w Warszawie, ale znaczącym debiutem była druga rola – Kordian w „Kordianie” J. Słowackiego w reżyserii Erwina Axera. Po raz pierwszy pojawił się na szklanym ekranie  w filmie Gerarda Zalewskiego „Dom moich snów” (1975),  ale ponownie druga rola była znacząca- Grzegorz w „Con amore” w reż. Jana Batorego. Jako aktor warszawskiego Teatru Dramatycznego grał w sztukach reżyserowanych przez m.in. Krystiana Lupę („Wymazywanie”, „Niedokończony utwór na aktora” wg Czechowa), Piotra Cieślaka („Obsługiwałem angielskiego króla”), Krzysztofa Warlikowskiego („Poskromienie Złośnicy”), Andrzeja Domalika („Rewizor”). Występuje gościnnie w  stołecznych teatrach: Komedii, Rampie, a także w Teatrze Dramatycznym w Białymstoku. Obsadzany jest również w przedstawieniach literacko-muzycznych ( m in. „Crazy for you” „Cohen”, Kofta”).
Wojciech Wysocki, oprócz pracy scenicznej jest też popularnym aktorem telewizyjnym i filmowym. Obsadzanym stale w licznych rolach w kraju i w produkcjach międzynarodowych. Grał główne role w filmach Wojciecha Jerzego Hasa („Pismak”), Witolda Orzechowskiego(Wyrok Śmierci), Marka Koterskiego(„Życie Wewnętrzne”), Tomasza Zygadły(„Śmierć Johna L.”, „Odwet”). Grał również u Kazimierza Kutza („Na straży swej stać będę”, „Straszny sen Dzidziusia Górkiewicza”), Andrzeja Wajdy („Bez znieczulenia”, „Dyrygent”) i ponownie u M. Koterskiego („Nic śmiesznego”, „Wszyscy jesteśmy Chrystusami”).

Ostatnio wystąpił na dużym ekranie w filmie Wojciecha Adamczyka „Ranczo Wilkowyje” w roli doktora Mieczysława Wezóła.
Wojciech Wysocki znany jest także telewidzom z wielu popularnych seriali („Ekstradycja”, „Zostać Miss”, „Samo Życie”, „Na Wspólnej”, „Ranczo”)

Należy niewątpliwie do czołówki polskich aktorów średniego pokolenia stale interpretujących, wykonujących na żywo i w licznych audycjach emitowanych na antenie radiowej i telewizyjnej, teksty utworów poetów i prozaików. Jest jurorem i wykładowcą cyklicznych poetyckich warsztatów i spotkań. Czyni to wszystko z osobistą pasją oraz szerokim wachlarzem, pozornie tylko prostych  i oszczędnych, interpretacyjnych aktorskich środków warsztatowych. Wymownym wyrazem profesjonalnego uznania artystycznej rangi i warsztatowego kunsztu aktorskiego, jest też najwyższa radiowa Nagroda Wielkiego Splendora, przyznana Wojciechowi Wysockiemu w 2007 roku z okazji trzydziestolecia jego współpracy z Teatrem Polskiego Radia.


Alicja Tomkiewicz, konsultant języka angielskiego i francuskiego

Absolwentka Lingwistyki Stosowanej Uniwersytetu Warszawskiego, specjalizująca się w tłumaczeniach  z języka angielskiego i francuskiego. Spędziła kilka lat w Paryżu pracując jako tłumaczka w jednej ze stacji telewizji francuskiej oraz w Wielkiej Brytanii robiąc certyfikat z języka angielskiego na University of Cambridge oraz uczęszczając na  ma wykłady na Polskim Uniwersytecie na Obczyźnie (Polish University Abroad) na wydziale Filozofii i Kulturoznawstwa. Zanim związała się na dłuższy okres z dużą korporacją amerykańską działającą na rynku polskim pracowała jako tłumacz ustny podczas różnego rodzaju konferencji i seminariów oraz pisemny przy tłumaczeniach tekstów specjalistycznych, książek, filmów oraz tekstów piosenek.  W pracy z wokalistami duży nacisk kładzie na zrozumienie i przeżycie śpiewanego tekstu.