Małaszyński

Paweł Małaszyński, aktor i wokalista.

Porzucił prawo po pierwszym roku, kiedy uznał, że jego prawdziwym powołaniem jest aktorstwo. W wieku 22 lat zdobył indeks wrocławskiej PWST (za trzecim razem), którą ukończył w 2002 roku. Uczył się także w studiu L’Art w Krakowie, które ukończył 1998 roku.

W  2003 roku debiutował podwójną rolą Trufaldina i Arlekina w „Sługach dwóch panów”Carla Goldoniego w reżyserii Waldemara Matuszewskiego w Teatrze Kwadrat. Na dużym ekranie zadebiutował rolą Marcina Kruka w filmie „Świadek Koronny”. Wystąpił także m.in. w „Magdzie M”., „Oficerze”, „Twarzą w twarz”, Katyniu i Skrzydlatych Świniach.

Wokalista białostockiej kapeli Cochise, z którą w 2010 roku wydał album „Still Alive”.

Został laureatem nagrody przyznawanej przez czasopismo Viva dla najpiękniejszych sławnych ludzi Viva! Najpiękniejsi 2005. Otrzymał również Telekamerę 2007 w kategorii Najlepszy Aktor oraz Telekamerę 2008 w tej samej kategorii liczbą 123 560 głosów. Został też laureatem Super Telekamery TeleTygodnia.

 Paweł Małaszyński został wybrany jako jedna z trzech znanych osób z Polski (wraz z piosenkarką Reni Jusis oraz kierowcą rajdowym i politykiem Krzysztofem Hołowczycem) do udziału w sztafecie olimpijskiej 2008 niosącej do Pekinu płomień, od którego w dniu otwarcia Igrzysk zapłonie znicz olimpijski. 4 czerwca 2008 miał biec w Chinach w okolicach Kantonu –  w dniu, w którym przypada 19 rocznica wydarzeń na placu Tian’anmen. Z powodu łamania praw człowieka w Tybecie lub mieszania polityki ze sportem wszystkie te osoby zrezygnowały z udziału w sztafecie.