Groniec

Katarzyna Groniec, wokalista

W 1988 na Festiwalu Młodych Talentów w Poznaniu zdobyła główna nagrodę. Jej profesjonalny debiut to główna rola Anki w pierwszej obsadzie musicalu „Metro” (1991). Od tego czasu kilka lat współpracowała z teatrem Buffo w Warszawie gdzie wystąpiła m.in. w spektaklach: „Do grającej szafy grosik wrzuć”, „Brel”, „Grosik 2”, „Obok nas” i „Tyle miłości”. Po rozstaniu ze Studio Buffo zaczęła występować w kilku teatrach warszawskich: Ateneum, Polonia, Scena Prezentacje, Roma.

W 1997 roku Katarzyna Groniec zdobyła Grand Prix oraz nagrodę dziennikarzy na Przeglądzie Piosenki Aktorskiej we Wrocławiu.

Dyskografia:
• Wydana w 2000 roku debiutancka płyta „Mężczyźni” (producent Grzegorz Ciechowski);
• „Poste Restante” , to zbiór utworów premierowych, przeboje kabaretowe i filmowe z lat trzydziestych XX wieku, a także utwory Astora Piazzoli;
• „Emigrantka” (2004 r.), początek współpracy Katarzyny Groniec z Piotrem Dziubkiem;
• „Przypadki” – autorski projekt wokalistki (w tym przypadku również autorki większości  tekstów) z Piotrem Dziubkiem (kompozytor wszystkich utworów, producent płyty). Sama artystka przyznaje, że od czasu nagrania tej płyty jest w pełni świadomą artystką. Płyta została bardzo dobrze odebrana zarówno przez krytyków,  jak i przez słuchaczy, osiągając  kilkunastotysięczną sprzedaż;
• Dwupłytowy album „Na żywo”;
• 27 marca 2009 w Teatrze Capitol,  podczas Przeglądu Piosenki Aktorskiej we Wrocławiu, odbyła się premiera recitalu pt. Listy Julii, a jesienią wydano płytę pod tym samym tytułem.